Warning: Creating default object from empty value in /home/erezhimc/public_html/wp-content/plugins/naxly-plugin/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
رژیم کودک 5 تا 10 سال - راضیه رجبی
تصویر عالی

کودکان 5 تا 10 سال

رژیم کودک ۵ تا ۱۰ سال

 

رژیم غذایی کودکان ۵ تا ۱۰ سال

رژیم غذایی که موجب سلامتی شود شامل یک برنامه غذایی متشکل از مواد مغذی می باشد که باعث افزایش رشد کودکان می گردد. این مواد غذایی شامل میوه و سبزیجات، نان و حبوبات، شیر و لبنیات، گوشت و ماهی و تخم مرغ و … می باشد .

کودکان نیز مانند بزرگسالات نیازمند یک رژیم غذایی متناسب هستند، رژیم غذایی کودکان در سلامت لثه، دندان ها، افزایش قد و … تاثیر می گذارد. این برنامه غذایی باید در چند مرحله شامل صبحانه، نهار، شام و همچنین میان وعده های مناسب استفاده شود. براساس شرایط کودکان، کارشناس تغذیه می تواند یک برنامه غذایی متناسب برای کودکان تهیه نماید.

اگر کودک شما اضافه وزن دارد ، به احتمال زیاد می خواهید به او کمک کنید تا سلامتی خود را حفظ کند. اما گاهی اوقات این به معنای نادیده گرفتن توصیه های رایج رژیم غذایی است. اغلب ، آنچه برای بزرگسالان مفید است ، ممکن است برای کودکان بهترین نباشد. هدف وزنی مناسب را پیدا کنید. ممکن است اولین اقدام شما تعیین یک برنامه غذایی سخت باشد، این کار در صورت تایید یک متخصص تغذیه خوب باید انجام شود. زیرا ممکن است او مواد مغذی و کالری مورد نیاز برای رشد را دریافت نکند. به علاوه ، بسیاری از رژیم های غذایی ممکن است به کودک شما یاد دهند که برخی از موارد “بد” یا ممنوع است ، که می تواند نحوه دیدن غذا در زندگی را در زندگی تغییر دهد.

داروها یا مکمل های کاهش وزن نیز ایده خوبی نیستند (به جز مواردی که پزشک آنها را تجویز می کند). در مورد چگونگی تأثیر این قرص ها بر روی کودکان تحقیق کمی انجام شده یا هیچ تحقیق نشده است ، بنابراین ممکن است ایمن نباشند.

بچه ها عادت های خود را از والدین خود می آموزند. بنابراین مهم است که به درستی هدایت شوید. یک مطالعه نشان داد که بچه ها وقتی پدر و مادرشان هم لاغر می شوند بسیار بیشتر لاغر می شوند.

سعی نکنید یکباره رژیم غذایی خانواده خود را اصلاح کنید. درعوض ، سعی کنید همزمان چند تغییر ایجاد کنید. اصلاحات کوچک و قابل کنترل برای یک عمر ادامه دارد.